סדרות מקור YES ו- HOT

תאריך: 23.02.2010

כתבה ראשונה בנושא
צוות האתר "תשווה לי" בדק ומצא את סדרות המקור האיכותיות ביותר שמתמודדות עליכם הצופים

מה רואים בטלוויזיה שלך?

"Yes" - חברת הטלוויזיה בלוויין ו-"HOT" - חברת הטלוויזיה בכבלים, מתחרות ביניהן כבר שנים על לב הצופה הישראלי. לשתי החברות מספר רב של ערוצי בסיס המשותפים לשתיהן, וכל אחת מהן מציעה ערוצים המיוחדים רק לה, תכניות, סדרות בהפקה מקורית ושירותים וממירים שונים. 
 
Yes
חברת "יס" מספקת ללקוחותיה כבר שנים רבות חווית צפייה מסוג אחר. מלבד איכות השידור הגבוהה, ל"יס" ערוצים המיוחדים רק לה, כמו "בייבי", "yesדוקו", "החיים הטובים" ועוד. ב"יס" מפיקים לאורך השנים סדרות מקור מצוינות, החל מסדרות דרמה אנושיות ומרגשות (סרוגים, רביעיית רן), סדרות מתח, דרמות מוזיקליות (השיר שלנו, דני הוליווד), סדרות דוקומנטריות מרגשות (בדרך הביתה) ועוד.
הסדרות שחברת "יס" מציעה פונות לכל פלחי האוכלוסייה – מבוגרים, בני נוער, ילדים, המגזר המסורתי, החילוני ועוד. רוב הסדרות מצליחות מאוד בעונתן הראשונה, כך שכיום רובן משודרות בעונה שנייה. בנוסף, סדרות הרכש של החברה הן מהמובילות ביותר ("עקרות בית נואשות", "האנטומייה של גריי") ו"יס" דואגת להביא ללקוחותיה את העונות החדשות של הסדרות האהובות עליהם.
בימים אלה, לדוגמה, משודרות שלוש הפקות מקור מצוינות של חברת "יס":
 
רביעיית רן – עונה 2
בכיכובם של יפתח קליין, נורית גלרון, אפרת בוימוולד, מיכל ינאי, נטע גרטי ועוד.הסדרה מספרת את סיפורה של רביעיית אחים, כשבפתח העונה השנייה אם המשפחה נפגעת בתאונת דרכים ושרויה מספר חודשים בקומה. הצופה עובר עם הדמויות את הקושי, הרצון לאחות את המשפחה, הכעסים, ההתמודדויות, האהבה וההתחלות החדשות.רשת הטלוויזיה האמריקאית CBSהתרשמה מאוד מהתסריט והחליטה לשדר פיילוט המבוסס על "רביעיית רן".  
 
דאוס – עונה 2
סדרת ילדים ונוער בכיכובם של מייקל לואיס, איתי תורג'מן ועוד. סיפורה של קבוצת תלמידי תיכון ושל דאוס – תוכנת מחשב מתוחכמת, שכלואה במתקן סודי.
 
ל"יס" הפקות מקור נוספות, חלקן משודרות כיום, חלקן הוקרנו בעבר וחלקן יחזרו בעונות חדשות: "15 דקות", "השיר שלנו", "דני הוליווד", "תיכון השיר שלנו", "הנפילים", "ראש גדול", "מסכים" וכמובן, תכנית הרכילות "Yבערב", שחזרה כעת בעונתה השישית.
הפקות המקור של "יס" למבוגרים ונוער הן לרוב איכותיות ומתוחכמות, בעלות מסר חברתי. החברה לא מפיקה טלנובלות, למשל, דבר שיכול להעיד על קהל היעד אליו היא שואפת להגיע.


 
HOT

חברת הטלוויזיה בכבלים. "הוט", בדומה ל"יס", מציעה ללקוחותיה מגוון ערוצים ייחודים רק לה כמו "ביפ –ערוץ הצחוק", "לולי" או "הוט קידס".  כמו כן, "הוט" משקיעה מיליונים בהפקות מקור חדשות ואיכותיות לטלוויזיה ואף לקולנוע. גם הסדרות של "הוט" הן בז'אנרים שונים ופונים לפלחים שונים של האוכלוסייה. "הוט" הוציאה תחת ידיה גם מספר טלנובלות יומיות, כמו "האלופה", ל"הוט" תכניות אירוח רבות ביחס ל"יס, כמו: "אחיות לילה" עם הילה נחשון, מירי בוהדנה ואילנית לוי, תכניות ריאליטי "רכילותיות", כמו "שדרג את הסלב", "אל תשאל", "עונת החתונות".  
שתי סדרות מקוריות שרצות עכשיו, לדוגמה, הן:
 
האי – עונה 3
עונת המשך לשתי העונות המצליחות של סדרת הילדים והנוער. בעונה זו ליאת בלו, יום תומרקין והחברים מתחקים אחר יהלום בעל כוחות ועליהם לשמור עליו בכל מחיר.
 
חצי טון ברונזה
דרמה קומית בכיכובם של שלמה בראבא, מיכאל הנגבי, מאור כהן ועוד. הסדרה עוסקת בגניבת פסל ברונזה יקר, בגנבים שרוצים להחזיקו אצלם ובקורבנות הגניבה, שיעשו הכל על מנת להחזיר אליהם את הפסל.
סדרות פופולאריות נוספות שהפיקה "הוט" ויעלו בעונות חדשות בקרוב: "חצויה", "מחוברות", "הבורר" ועוד.
תכנית הבידור המיתולוגית "ערב טוב עם גיא פינס נפרדה מ"הוט" ובקרוב תעלה על המסך תכנית חדשה – "חדשות הבידור", בהנחייתו של ליאון רוזנברג.
 
שירותי VOD
חברת "הוט" השיקה ממיר מקליט לפני חברת "יס" – HOT Magicוכן את שירות ה-VOD- שירותי וידאו בחינם או בתשלום של שלל תכניות וסרטים. שירות ה-VODשל "הוט" מהווה חלק ניכר מהכנסות החברה.
כיום, "יס" פועלת להיכנס גם היא לעולם ה-VOD. מדובר על מערכת VODשתופעל באמצעות רשת האינטרנט. השירות יינתן ללקוחות שברשותם ממיר Yes Max.
ב-VODשל חברת "הוט" מוצע תוכן גדול מאוד, והפתרון האינטרנטי של YES  ל-VODהוא בעל יכולת אחסון נמוכה יותר. יחד עם זאת, שירות ה-VODשל "יס" תופס תאוצה עם יציאתו לשוק והצפי הוא שישתמשו בו לקוחות רבים.
 

 
 
תגובה שלך
פנייה לנציג
לקבלת מבצעים חמים
 
פנייה לנציג
לכבוד:
פנייה בנושא: